​După ce a pierdut cu 6-0 în fața rivalei FCSB, Dinamo a înregistrat încă o înfrângere usturătoare în Liga 1: formația pregătită de Sorin Colceag a fost învinsă de CSU Craiova, luni, în deplasare, scor 5-0.

Golurile au fost marcate de Houri'18 (penalti), Ivan'52, Cîmpanu'58, Căpăţână'62 şi Markovic'90+1 - click pe numele marcatorilor pentru a vedea reușitele.

În minutul 16, Giafer (Dinamo) a fost eliminat. El a primit al doilea cartonaş galben după ce l-a faultat în careu pe Ivan (oaspeții au reclamat faptul că Ivan se afla în ofsaid în momentul în care a primit pasa).

Meciul a fost întrerupt în minutul 4, pentru scurt timp, din cauza fumigenelor şi petardelor aruncate în teren.

Lovitura de începere a meciului a fost dată de fostul jucător Adrian Pigulea, scrie News.ro.

Au evoluat echipele:

CSU Craiova: Pigliacelli - Conte (Căpăţână '54), Găman, Screciu (M. Constantin '46), Vătăjelu - Nistor, Creţu (Cîmpanu '46), Houri - Gustavo (Ivanov '74), Ivan, Baiaram (Markovic '46). Antrenor: Laurenţiu Reghecampf

Dinamo Bucureşti: Iliev - Giafer, Popa, Grigore, Filip (Creţu '83) - Sorescu, Itu (Radu '63), Dudea - Moldoveanu (Bani '73), Ivanovski (Neicuţescu '83), Matei. Antrenor: Sorin Colceag.