Manchester City s-a impus în derbiul etapei a șasea din Premier League în fața lui Chelsea, scor 1-0. Cu același scor a fost învinsă și Manchester United de Aston Villa, golul fiind marcat în minutul 88, pentru ca mai apoi "diavolii" să rateze și un penalti.

Logo Premier LeagueFoto: premierleague.com

Unicul gol al partidei dintre City și Chelsea a fost marcat de Gabriel Jesus în minutul 53.

Sursa video: Eurosport

Într-un alt meci din etapa a șasea din Premier League, Cristiano Ronaldo și United au pierdut în fața lui Aston Villa.

Hause a marcat în minutul 88, în timp ce Fernandes a ratat un penalti în prelungiri ('90+3).

Tehnicianul Pep Guardiola a stabilit sâmbătă un record, el devenind antrenorul cu cele mai multe victorii din istoria Manchester City. Guardiola a obţinut până acum 221 de victorii cu City. Precedentul record, de 220 de victorii, îi aparţinea lui Les McDowall.