VIDEO Premier League: Manchester City, învingătoare în derbiul etapei cu Chelsea - Manchester United a pierdut dramatic (vs Aston Villa)

de L.V.A.     HotNews.ro
Sâmbătă, 25 septembrie 2021, 16:59 Sport | Fotbal

Logo Premier League
Manchester City s-a impus în derbiul etapei a șasea din Premier League în fața lui Chelsea, scor 1-0. Cu același scor a fost învinsă și Manchester United de Aston Villa, golul fiind marcat în minutul 88, pentru ca mai apoi "diavolii" să rateze și un penalti.

Unicul gol al partidei dintre City și Chelsea a fost marcat de Gabriel Jesus în minutul 53.

Sursa video: Eurosport

Într-un alt meci din etapa a șasea din Premier League, Cristiano Ronaldo și United au pierdut în fața lui Aston Villa.

Hause a marcat în minutul 88, în timp ce Fernandes a ratat un penalti în prelungiri ('90+3).

Tehnicianul Pep Guardiola a stabilit sâmbătă un record, el devenind antrenorul cu cele mai multe victorii din istoria Manchester City. Guardiola a obţinut până acum 221 de victorii cu City. Precedentul record, de 220 de victorii, îi aparţinea lui Les McDowall.