Cristiano Ronaldo a marcat din nou pentru Manchester United, formația pregătită de Ole Gunnar Solskjaer reușind o victorie dramatică pe terenul celor de la West Ham, scor 2-1. Meciul a făcut parte din etapa cu numărul cinci din Premier League și s-a disputat pe Stadionul Olimpic din Londra.

Cristiano RonaldoFoto: Kieran McManus / Shutterstock Editorial / Profimedia

Benrahma a deschis scorul pentru gazdele londoneze (30), Cristiano Ronaldo a egalat în minutul 35, iar Lingard a închis tabela în minutul 89.

West Ham a avut marea șansă de a obține o remiză, dar Noble a ratat în minutul 95 lovitura de pedeapsă dictată pentru un henț al lui Luke Shaw (a fost nevoie de intervenția VAR-ului).

Cristiano Ronaldo a ajuns la patru goluri marcate în trei meciuri jucate de la revenirea la Manchester United.

1 Liverpool 13 puncte (12-1)

2 Manchester United 13 (13-4)