Farul a cedat, scor 2-0, meciul jucat în deplasare (la Ploiești) contra celor de la Chindia Târgoviște (Liga 1, etapa a IX-a). Deschiderea de scor a venit în minutul 40, după o gafă imensă a fundașului Virgil Ghiță.

Apărătorul din trupa lui Gică Hagi a cedat prea ușor prim-planul într-o fază de unu la unu, iar Daniel Popa a profitat și a înscris golul care a deschis gazdelor drumul către victorie.

Popa a reușit dubla în minutul 84, iar Chindia s-a impus în fața Farului cu 2-0.

Au evoluat echipele:

Chindia Târgovişte: Căbuz – Căpuşă, Celea, Iacob, Dinu – M. Dulca, Popadiuc (Rumbullaku ‘90+1) – Neguţ, M. Şerban (A. Şerban ’86), Cantave (Kocic ’77) – D. Popa (Corbu ’87). Antrenor: Emil Săndoi.

FC Farul: Aioani – Dussaut (Mladen ’46), Larie, Ghiţă, Boboc – Artean, R. Pires (Dobrosavlevici ’46), Purece (Petre ’76) – Ganea (Ciobanu ’61), Betancor, Pitu (Sali ’46). Antrenor: Gheorghe Hagi.

În urma acestui rezultat, Farul rămâne momentan pe locul 4 (cu 15 puncte), în timp ce Chindia a urcat până pe 9 cu 12 puncte acumulate.

Aici poți vedea rezumatul partidei dintre Chindia și Farul.