Barcelona a avut parte de un nou meci de coșmar în fața celor de la Bayern Munchen, catalanii fiind învinși de bavarezi cu 3-0 pe Camp Nou. Mircea Lucescu a obținut un punct cu Dinamo Kiev: remiză contra celor de la Benfica Lisabona.

Minge de fotbalFoto: Dppi/Joaquin Corchero / Zuma Press / Profimedia

Muller (33') și Lewandowski ('56,'85) au adus victoria lui Bayern pe Camp Nou. Barcelona a ajuns la trei înfrângeri din ultimele patru partide disputate în Liga Campionilor.

În celălat meci al grupei E, Shaparenko a avut un gol anulat pentru Dinamo Kiev în minutul 90+3. Prin urmare, echipa antrenată de Mircea Lucescu a terminat la egalitate, 0-0, partida contra celor de la Benfica.

Alte rezultate înregistrate marți în Liga Campionilor:

• Grupa H

Chelsea - Zenit 1-0

A marcat Lukaku în minutul 69.

Malmo - Juventus 0-3

Au marcat: Alex Sandro ('23), Dybala ('45) și Morata ('45+1).

• Grupa F

Villarreal - Atalanta 2-2

Pentru oaspeți au marcat Trigueros ('39) și Danjuma ('73). La gazde a marcat Freuler ('6) și Gosens ('83).

Coquelin a fost eliminat în minutul 84.

• Grupa G

Lille - Wolfsburg 0-0

Lille a avut un gol anulat de VAR. Brooks a fost eliminat la oaspeți pentru cumul de cartonașe în minutul 63.

Cristiano Ronaldo și Manchester United, înfrângere în fața lui Young Boys Berna / Sevilla - Salzburg, meci cu patru penaltiuri acordate