Faza zilei

VIDEO Atletico Madrid, salvată de înfrângere în minutul 95 cu Villarreal - Autogol antologic care aduce aminte de Bănel Nicoliță

Luni, 30 august 2021, 9:37 Sport | Fotbal

Autogolul weekendului in Europa
Atletico Madrid a salvat o remiză contra celor de la Villarreal în minutul 95, un autogol stabilind scorul final. Mandi a avut o execuție care a adus aminte de "reușita" lui Bănel Nicoliță de pe Santiago Bernabeu.

S-a încheiat 2-2 pe Wanda Metropolitano după un meci în care Villarreal a condus de fiecare dată.

Au marcat Luis Suarez '56 și Mandi '90+5 (autogol) pentru gazde, respectiv Trigueros '52 și Danjuma '74 pentru oaspeți.

Duelul a făcut parte din runda cu numărul trei a noului sezon din LaLiga.

1 Real Madrid 7 puncte (8-4)
2 Sevilla 7 (5-1)
3 Valencia 7 (5-1)
4 Barcelona 7 (7-4)
5 Atletico Madrid 7 (5-3)
6 Mallorca 7 (3-1) etc.

Aici poți revedea autogolul marca Bănel Nicoliță.

Rezumatul partidei dintre Atletico Madrid și Villarreal
*Apasă pe watch on youtube pentru a vedea imaginile - autogolul poate fi văzut începând de la 1:30

4371 vizualizari

nu prea (Luni, 30 august 2021, 11:29)

nahir [utilizator]

seamănă cu faza lui Bănel. Fundașul, în momentul lovirii mingiei cu capul, era cam cu spatele la poartă. Nu avea cum să vadă că portarul lui plecase după semințe în loc să protejeze poarta de atacul care venea central spre el (o luase pe o direcție cam la 45 grade fată de axul terenului, spre tusa din stanga lui).