VIDEO Scene incredibile după eliminarea rușinoasă din Europa League: Bătaie în vestiarul celor de la CFR Cluj

de A.I.     HotNews.ro
Vineri, 27 august 2021, 9:11 Sport | Fotbal


Situatia a scapat de sub control la CFR Cluj
Foto: Captura YouTube
CFR a părăsit Europa League pe ușa din dos, campioana României fiind spulberată de Steaua Roșie Belgrad (6-1 la general). Eliminarea a adus multă frustrare în tabăra grupării din Gruia, iar ceea ce s-a întâmplat în vestiarul formației clujene după meciul de joi seara pare incredibil.

Pe imaginile filmate de un reprezentant al sârbilor se poate observa cum din vestiarul CFR-ului răsună înjurături și se aud lovituri. Există și o voce care încearcă să facă pace: "Vă rog să nu vă mai loviți!"

Spiritele s-au calmat doar după intervenția oamenilor de ordine.

Marius Șumudică, demis de la CFR Cluj - Patronul grupării din Gruia confirmă

Sursa video: Monitorul de Cluj









Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















13386 vizualizari

  • +30 (38 voturi)    
    Petarde si desculti! (Vineri, 27 august 2021, 9:13)

    dandra [utilizator]

    Aceasa este valoarea fotbalului romanesc si cu asta am spus tot.

    This is why I don t watch romanian football, basically!
    • +27 (33 voturi)    
      Ai perfecta dreptate (Vineri, 27 august 2021, 9:37)

      turms [utilizator] i-a raspuns lui dandra

      Daca ne uitam la conducatori de ex. becali, mititelu, rotaru etc. lucrurile sunt clare. Vina le apartine aproape in totalitate, fotbalul romanesc este dominat de amatorism, antrenori care nu sunt lasati sa antreneze, scandaluri care nu se mai termina. Sa nui uitam si de sarpele cu ochelari de la federatie si vestitul gino groparul ligii 1. In tot acest peisaj rocambolesc, cum sa functioneze fotbalul romanesc?

      Concluzie: watch Premier League - sau ce campionat va place.
      • -13 (15 voturi)    
        tocmai... (Vineri, 27 august 2021, 10:31)

        Ismail Paine de circ [utilizator] i-a raspuns lui turms

        .. ironia e cand erau interlopii la butoane parca mai misca ceva. clanul becali, borcea, turcu, mititelu, iancu, niculae, nicolae. acum ca nu mai sunt mare parte din ei.. nu mai merge nimic.
        • +9 (19 voturi)    
          Ia te uita! (Vineri, 27 august 2021, 11:59)

          Beer-gummy-bear [utilizator] i-a raspuns lui Ismail Paine de circ

          nivelul de "civilizatie" real al clujenilor, aceia ce mereu cred ca sunt mai cu mot fata de oricine din tara asta! Dezgustator, dar o stiam!
          Cluj-Napoca e o farsa!
      • +11 (11 voturi)    
        Amatorism? (Vineri, 27 august 2021, 11:43)

        nick24 [utilizator] i-a raspuns lui turms

        Analfabeți pur și simplu!
        Milionari analfabeți și de factură foarte proastă!
    • +2 (8 voturi)    
      oao (Vineri, 27 august 2021, 12:39)

      Point [utilizator] i-a raspuns lui dandra

      pai si atunci de ce mai comentezi mai stimate domn englez?eu unul nu mai urmaresc fotbal in general dar nu ma dau rotund sa ma vada lumea.
      dar deh,plecatii uita repede mamaliga dintre degete
      si arunca cu icre negre in Tara care i-au nascut...
      cum se cheama asta?
    • +3 (7 voturi)    
      Mi-am facut cruce cand am vazut pe cine au pus (Vineri, 27 august 2021, 13:41)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui dandra

      antrenor. Cocalarul Sumudica, cel care-i tragea de zor de urechi pe patronii din Turcia si-i balacarea prin presa ca sa-i mai dea cativa eurocenti la salariu. Asta o sa ajunga in final antrenor in Liga a IV-a si-o sa antreneze pentru o ciorba si doua gaini. Si mai e unul, Mutu, care Dumnezeu stie cum a ajuns la Craiova. Aurolacul o sa-i ingroape la fel cum a facut Sumudica cu CFR. Numai sa o faca mai repede, ca altfel raul pe care o sa-l faca va atat de mare ca nu o sa se mai poata repara nimic.
    • +5 (5 voturi)    
      Mda (Vineri, 27 august 2021, 17:26)

      Anges [utilizator] i-a raspuns lui dandra

      Cand castiga e valoarea Clujului, cand pierd e nivelul fotbalului romanesc.
      O fi Jiji cioban, da” pare la Nelutu Varga se pune mana pe bata mai degraba.
    • 0 (2 voturi)    
      Nu e chiar asa (Vineri, 27 august 2021, 17:31)

      RazC [utilizator] i-a raspuns lui dandra

      Si in campionatele externe se intampla prostii. In Franta in nustiu ce liga s-au luat la bataie si s-au impuscat pe stadion. Cauta si cum a fost suspendat Benzema de la nationala. In UK, in Premier League sunt fotbalisti drogati sau condamnati pt viol. Acte de rasism in mod constant de la suporteri, ce s-a intamplat la CM nici nu mai zic, au fortat stadionul, s-au luat la bataie si au huiduit in mod constant imnul echipei adverse.

      Sa nu mai zic cate echipe din vest sunt sponsorizate cu petrodolari arabi sau rusi adica bani murdari.

      Sunt si patroni gen Becali in Laga romaneasca dar majoritatea sunt echipe ok. Rapid cu Daniel Niculae, un om foarte finut. Botosani pare o echipa serioasa cu rezultate bune an de an. Hagi e un patron ok care investeste si creste tineri. Inclusiv la Cluj sunt oameni ok desi poate nu au actionat perfect acum si Sumudica e pus pe scandal.

      E aiurea sa generalizezi si fiecare tara ate problemele ei.
    • 0 (0 voturi)    
      hei (Sâmbătă, 28 august 2021, 7:10)

      john70 [utilizator] i-a raspuns lui dandra

      Un jucator de la Manchester City a fost arestat deunazi pentru violuri si este la parnaie.
  • +12 (18 voturi)    
    fotbalul romanesc-un link sugestiv de acum 2 ani (Vineri, 27 august 2021, 10:10)

    kansas [utilizator]

    https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/titlul-castigat-de-cfr-sarbatorit-impreuna-cu-interlopi-periculosi-vasile-dincu-si-politisti-567358.html
  • +19 (33 voturi)    
    "Scene incredibile"? (Vineri, 27 august 2021, 10:10)

    UpNext [utilizator]

    Nici pe departe. Sunt scene normale, tipice primatelor care abunda in fotbalul romanesc. Iar fotbalul local reflecta in mare masura calitatea umana din aceasta tara.
  • +8 (20 voturi)    
    Și asta e echipa care bate tot (Vineri, 27 august 2021, 10:24)

    ploiesteanu [utilizator]

    în campionatul intern. Vă dați seama de valoarea fotbalului românesc!
  • +12 (18 voturi)    
    Clujiu e fruncea.. (Vineri, 27 august 2021, 10:32)

    Ismail Paine de circ [utilizator]

    .. La FCSB nici cu JIji antrenor nu era atata circ si vorba aia, au avut si ei parte de ceva rusine sezonul asta in Europa.
    Nici prazarii n-au facut asa ca circarii astia de la Cluj.
  • +5 (9 voturi)    
    Nu avem cluburi profesioniste! (Vineri, 27 august 2021, 12:20)

    mircea112 [utilizator]

    Orice club serios isi creeaza o strategie, un lot de jucatori si un antrenor cu obiective pe 2-3 ani. Plus facilitati, echipe de juniori, scouteri, doctori, preparatori, antrenori, bucatari, analisti video ....

    La noi se iau niste jucatori liberi de contract (a se citi, aruncati de altii), se ia un antrenor si maine are obiectiv titlul sau calificarea in Champions League.

    Titlul se ia relativ usor, ca toate echipele la noi sunt la fel adica praf, dar cand ajungi in europa incepi se pierzi cu Karagandi cu Laci, sa fi umilit de Steaua Rosie Belgrad, sa-ti puna mari probleme Gibraltarul si Malta...
    • +1 (1 vot)    
      nu sint de acord (Vineri, 27 august 2021, 13:04)

      rick777 [utilizator] i-a raspuns lui mircea112

      Nu sint de acord cu = " jucatori liberi de contract (a se citi, aruncati de altii) "
      In rest ai dreptate !
  • +3 (3 voturi)    
    hai... (Vineri, 27 august 2021, 20:11)

    notnow [utilizator]

    S-a zis si cu mitul civilizatiei clujene...
    Hai ca sunteti tot niste mici mitici damboviteni...
  • 0 (0 voturi)    
    Haha, ma doare in basca de fotbal in general (Vineri, 27 august 2021, 21:25)

    AliKimiku [utilizator]

    Dar ce m-a amuzat a fost faptul ca baietii erau imbracati in tricourile Betfair!
    Adica sponsorul principal e Betfair, o firma de pariuri online(inclusiv sportive)
    Asta spune multe despre cine mai are curaj sa bage banii in fotbalul romanesc.