CFR Cluj nu a reușit să spele rușinea din turul play-off-ului Europa League (a fost învinsă cu 4-0): echipa antrenată de Marius Șumudică a fost învinsă și în Gruia de Steaua Roșie Belgrad, scor 2-1, și va evolua în grupele Conference League.

Pentru Steaua Roșie au marcat Katai ('4, penalty) și Pavkov ('53), în timp ce Debeljuh ('34) a înscris pentru CFR.

În minutul 63, Deac a ratat un penalty obținut de Debeljuh.

În minutul 78, Jonathan Rodriguez (CFR) a fost eliminat după ce a primit al doilea cartonaș galben.

• Tragerea la sorţi a grupelor Conference League va avea loc vineri, de la ora 14:30, la Istanbul.

Au evoluat echipele:

CFR Cluj: Arlauskis (Bălgrădean ’46) – Cr. Manea, D. Ciobotariu, Graovac, Camora – Deac (Chipciu ’66), J. Rodriguez, Sigurjonsson, Costache (Omrani ’73) – Debeljuh (Alibec ’73), A. Păun (Petrila ’46). Antrenor: Marius Şumudică

Steaua Roşie: Borjan – Gobeljic, Dragovic (Pankov ’66), Degenek, Rodic – Kanga, Sanogo (Petrovic ’76), Ivanic (Krsticic ’67) – Ben Nabouhane, Katai (Diony ’74) – Pakvov (Nikolic ’74). Antrenor: Dejan Stankovic.

Cele mai importante momente ale partidei dintre CFR Cluj și Steaua Roșie Belgrad:

'78 Jonathan Rodriguez (CFR Cluj) a primit al doilea cartonaș galben și a fost eliminat.

'63 Deac trage slab din penalty, Borjan ghicește colțul și respinge.

'62 Debeljuh este faultat în careu de Dragovic, Michael Oliver dictează penalty pentru CFR Cluj.

'60 Manea și Petrila trage pe spațiul porții, dar Borjan are intervenții bune.

'53 Gol Steaua Roșie! Bălgrădean (intrat la pauză) iese în afara careului, ratează degajarea și Pavkov înscrie în poarta rămasă goală.

'34 Gol CFR Cluj! Costache centrează în fața porții și Debeljuh înscrie cu capul din apropierea porții.

'25 Sigurjonsson trage puternic de la distanță, dar Borjan este atent și respinge.

'23 Șutul lui Deac din interiorul careului este respins în corner de Borjan.

'3 Gol Steaua Roșie! Michael Oliver dictează ușor penalty după ce Degenek a căzut în careu. Arlauskis sare bine, dar nu poate opri șutul lui Katai.