Golul zilei în Cupa României a fost înscris de Bogdan Căucă: portarul celor de la SR Brașov a înscris unicul gol al derbiului cu FC Brașov, în minutul 86, din lovitură liberă.

Portarul Bogdan Cauca, gol decisiv din lovitura liberaFoto: Captura YouTube - Steagu'TV

Căucă a trimis în vinclu dintr-o lovitură liberă de la aproximativ 21 de metri și a adus calificarea echipei din Liga a 3-a.

Comentatorii de pe canalul de YouTube al celor de la SR Brașov au urlat, iar fanii au coborât din tribune pentru a se bucura alături de jucători.

Golul lui Căucă (01:58:00):

Rezultatele înregistrate marți (turul trei al Cupei României):

SR Brașov vs FC Brașov 1-0

CS Tunari vs Metaloglobus 1-0

Metalul Buzău vs FC Buzău 1-3

Gloria Bistrița Năsăud vs Unirea Dej 1-1 după 90 de minute (2-4 după prelungiri)

CSM Jiul Petroșani vs CS Hunedoara 0-5

ACSO Filiași vs Vedița Colonești 2-2 după 120 de minute (9-8 la lovituri de departajare)

Sporting Roșiori vs CSM Slatina 0-1

FC Pucioasa vs Unirea Bascov 0-2

Crișul Chișineu Criș vs Șoimii Lipova 0-2

AFC Odorheiu Secuiesc vs Unirea Ungheni 3-1

Recolta Gheorghe Doja vs Agricola Borcea 3-1

CSM Foșcani vs Aerostar Bacău 2-2 după 120 de minute (2-4 la lovituri de departajare).