VIDEO La Liga: Real Madrid, egal spectaculos contra lui Levante (3-3) - Rezultatele zilei

de L.V.A.     HotNews.ro
Luni, 23 august 2021, 9:53 Sport | Fotbal

Dani Carvajal si dezamagirea remizei
Real Madrid a remizat, scor 3-3, în fața lui Levante, în etapa a doua din La Liga, la finalul unui meci în care a fost condusă de două ori. Atletico Madrid s-a impus, pe teren propriu (1-0), în fața lui Elche.

În deplasare, trupa lui Carlo Ancelotti a deschis scorul prin Bale ('5), dar s-a văzut condusă după golurile lui Roger ('46) și Campana ('57).

Vinicius a egalat pentru madrileni ('73), dar Roger Pier a adus Levante din nou în avantaj în minutul 79. Vinicius a marcat dubla în minutul 85, salvând un punct pentru Real.

Fernandez a fost eliminat în minutul 87 de la Levante.

Într-un alt meci din cadrul etapei a doua, Angel Correa, în minutul 39, a adus victoria pentru Atletico Madrid, acasă, împotriva lui Elche.