CSU Craiova s-a impus, sâmbătă seară, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, în fața echipei Gaz Metan Mediaş, într-un meci din etapa a şasea a Ligii 1.

Unicul gol al partidei a fost marcat de Baiaram ('55).Vezi aici reușita.

În minutul 69, Irobiso a înscris, dar golul nu a fost validat - jucătorul celor de la Gaz Metan se afla în poziție de ofsaid.

În minutul 79, Pigliacelli a apărat penaltiul executat de Chamed.

De la oaspeţi, Izata a fost eliminat în minutul 88, pentru un fault dur la Mateiu.

În urma acestui rezultat, CSU Craiova a adunat 9 puncte și se află pe locul 5. De cealaltă parte, Gaz Metan rămâne cu 4 puncte și ocupă locul 15.

Au evoluat echipele:

CSU Craiova: Pigliacelli – Vlădoiu, Găman, Screciu (Căpăţână ’84), Bancu – Nistor (Constantin ’76), Fedele (Koljic ’65), Vînă (Baiaram ’46) – Gustavo, Markovic (Mateiu ’65), Cîmpanu. Antrenor: Laurenţiu Reghecampf.

Gaz Metan Mediaş: Vâlceanu – De Moura (Chamed ’71), Yuri, Matricardi, Velisar (Trif ’73) – Izata, I. Filip, Iancu (Horşia ’84) – Grădinaru, Irobiso (Sarr ’73), Deaconu (Morar ’71). Antrenor: Mihai Teja.