Dennis Man, lăudat de jurnaliștii din Italia după primul meci din Serie B - ”Nu are ce căuta în Liga a doua”

de L.V.A.     HotNews.ro
Sâmbătă, 21 august 2021, 14:40 Sport | Fotbal

Dennis Man
Fotbalistul român Dennis Man a început cu dreptul noua stagiune din Serie B cu Parma. Cu gol înscris în partida contra lui Frosinone, jucătorul a fost lăudat de presa locală.

Man a evoluat până în minutul 86 pentru Parma și a marcat în minutul 52. Cu toate acestea, echipa românului a reușit doar cu egal (2-2) contra lui Frosinone.

„A fost lucid în fața porții și a marcat golul de 2-1. În prima repriză, a părut să joace mai mult rolul pasatorului și a făcut și faza defensivă. A jucat bine cât l-au ținut picioarele”, au scris cei de la Forza Parma.

„Man a fost nervos în prima repriză, dar în a doua a schimbat vitezele și a adus golul de 2-1 pe contraatac. În unele momente a arătat ca un jucător ce nu are ce căuta în liga a doua”, au notat și cei de la Parma Live.

Internaționalul român a primit nota 6.5, a doua cea mai mare a meciului.

Dennis Man este cotat la 10 milioane de euro de site-ul de profil Transfermarkt.

1866 vizualizari

• 0 (2 voturi)
    Mare jucător Man ăsta! (Sâmbătă, 21 august 2021, 15:56)

ploiesteanu [utilizator]

a dat și el un gol în 2 etape, în divizia a doua italiană și toată lumea-l laudă!
    Asa e (Sâmbătă, 21 august 2021, 16:50)