Preliminarii Europa League

Marius Șumudică după dezastrul CFR-ului contra Stelei Roşii Belgrad - ”Îmi e rușine ca antrenor”

de L.V.A.     HotNews.ro
Miercuri, 18 august 2021, 8:51 Sport | Fotbal


CFR Cluj Steaua Rosie Belgrad in preliminariile Europa League
Foto: CFR Cluj / Facebook
Campioana României CFR Cluj a suferit o înfrângere dureroasă în prima manșă din play-off-ul Europa League contra Stelei Roșii Belgrad. După umilința cu 4-0, Marius Șumudică a declarat că este o seară rușinoasă pentru el, invocând totuși oboseala și accidentările.

CFR Cluj a suferit o înfrângere dureroasă în play-off-ul Europa League: pe "Maracana" din Belgrad, campioana României a fost învinsă de Steaua Roșie, scor 4-0. În urma acestui eșec, echipa pregătită de Marius Șumudică se află cu un pas în grupele Conference League.


Marius Șumudică - ”O prestație rușinoasă”



"Am avut o prestaţie ruşinoasă. Este incredibil să faci astfel de cadouri, să iei astfel de goluri. Nici nu ştiu dacă trebuie să le mai antrenez eu. Practic am luat nişte goluri pe greşeli personale.

Suntem obosiţi, am avut cele mai multe meciuri, avem o medie de vârstă înaintată. Am avut şi ghinion, s-a accidentat Chipciu, nu l-am avut pe Păun.

Îmi e ruşine ca antrenor, sper că aceeaşi ruşine să simtă şi jucătorii. Va fi greu în retur, e science-fiction, Steaua Roşie e o echipă aşezată, noi am pierdut la duelurile unul la unul.

Conducerea ştie cel mai bine ce are de făcut, dar au văzut şi ei meciul. Eu am contract doi ani cu CFR, îmi respect contractul, suntem calificaţi în Conference, e greu să întorci rezultatul. Nu poţi să antrenezi greşeli personale, sunt impardonabile", a declarat Şumudică la Pro X.

Golurile au fost înscrise de Pavkov '5, Katai '38, Ben '68 şi Ivanic '77.

Returul va avea loc la 26 august. Echipa care se impune în această dublă manşă va evolua în grupele Europa League, învinsa, în grupele Conference League.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















3225 vizualizari

  • 0 (4 voturi)    
    Dacă te-a cuprins rușinea pleacă MOȘULE (Miercuri, 18 august 2021, 9:03)

    Rescator [utilizator]

    din meseria de antrenor.Numai gura e de tine,ești ca
    trabantul ,ai puterea în clacson ,nu în motor.
    Cred că Liga 1 trebuie suspendată vreo 5 ani ,iar
    conducerea FRF trebuie demisă urgent!
  • 0 (4 voturi)    
    sumudica, (Miercuri, 18 august 2021, 9:05)

    bancher [utilizator]

    daca iti este rusine, de ce nu iti dai demisia???
    Lasa locul altuia mai bun.
  • +2 (4 voturi)    
    Era bun Chipciu acum.. (Miercuri, 18 august 2021, 9:16)

    Dodel540 [utilizator]

    sa mori tu ca s-a accidentat Chipciu ? Din ce tin minte Chipciu a fost dat afara de la echipa.
  • +4 (4 voturi)    
    Sumudica nu isi gaseste absolut nicio vina (Miercuri, 18 august 2021, 9:25)

    Susufler0 [utilizator]

    pt dezastrul de la Belgrad ! Ma astept ca la sfarsitul anului sa se propuna pt premiul de cel mai bun antrenor din fotbalul european in sezonul 2020-2021.
  • +3 (3 voturi)    
    Campioniii ! Campioniii ! :))) (Miercuri, 18 august 2021, 9:33)

    LemonCake [utilizator]

    sumudica lasa-te de antrenarat. esti mi varza decat Catu :)))
  • +2 (2 voturi)    
    ... (Miercuri, 18 august 2021, 10:17)

    txtx [utilizator]

    Nu te mai plange papagalule, tu ai dat afara jucatori, tu ai adus "jucatori"",tu ai facut echipa, tu l-ai adus pe rebutul ala de Alibec.
  • +3 (3 voturi)    
    tot despre Sumudica (Miercuri, 18 august 2021, 11:45)

    ivana.tiberiu1375394274205 [utilizator]

    Nu stiu cum cei de la Cluj care au facut un management foarte bun pana acum al echipei sa il ia ca antrenor pe Sumudica, acest palavragiu, gura sparta, cocalar care nu face nimic doar da din gura si zice ca este destept si ca CFR va castiga campionatul la pas. Nici nu se compara cu Dan Petescu sau Edi Iordanescu. Zici ca ti-e rusine Sumudica ? Nu spuneai tu ca vei castiga campionatul la pas pentru ca esti destept, A iesit desteptaciunea din tine. Ai facut o echipa de old-boys si de straini si nu sti cat de greu va fi sa repare urmatorul antrenor dupa tine. FCSB va face din Tico un Mecedes si te va depasi la final de campionat. Daca nu ea atunci alta echipa va castiga campionatul
    • +1 (1 vot)    
      Doar Ionut Chirila e mai panarama decat Sumi (Miercuri, 18 august 2021, 12:27)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui ivana.tiberiu1375394274205

      pt ca desi nu a mai antrenat de vreo doi ani nici macar echipa de fotbal a cartierului, daramite vreo echipa profesionista (indiferent de liga) se propune, cand nu se milogeste de Becali, antrenor la FCSB, spunand ca daca nu face si nu drege in campionat ii da lui Jiji 500.000. de euro despagubire !!