​CSU Craiova a reușit să pună capăt seriei de rezultate negative (venea după trei înfrângeri și o remiză) și s-a impus acasă, scor 3-0, împotriva celor de la FC Voluntari, în etapa a patra a Ligii I.

Golurile au fost înscrise de Gustavo('50), Cîmpanu('57) și Markovic('90+2) - click pe numele marcatorilor pentru a vedea reușitele.

Koljic (CSU Craiova) s-a accidentat din nou și a părăsit terenul în minutul 25. De asemenea, portarul Rîmniceanu (FC Voluntari) a fost înlocuit la pauză cu Neacşu.

Au evoluat echipele:

CSU Craiova: Pigliacelli - Vlădoiu (M.Constantin '75), Găman, Screciu, Bancu - Vînă (Mateiu '46), Capăţînă (Ofosu '46), Nistor - Gustavo, Koljic (Markovic '25), V. Constantin (Cîmpanu '46). Antrenor: Laurenţiu Reghecampf

FC Voluntari: Rîmniceanu (Neacşu '46)- Miranda, Tamaş (Achim '46), Armaş, Briceag - Fulop (Merloi '65), Raţă, I. Gheorghe - M. Ilie (Tavares '55), Nemec (Paraschiv '79), Lopes. Antrenor: Liviu Ciobotariu.