VIDEO Liga 1: Farul Constanța vs Sepsi Sf. Gheorghe 1-0 / Jefte Betancor, decisiv pentru echipa lui Hagi

de Silviu Dumitru     HotNews.ro
Luni, 9 august 2021, 20:44 Sport | Fotbal

Liga 1, logo
Farul Constanţa s-a impus, luni, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, în fața echipei Sepsi Sfântu Gheorghe. Meciul a avut loc în etapa a patra a Ligii I.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Jefte Betancor, în minutul 49. Vezi aici reușita.

În ultimul minut al meciului, antrenorii Gheorghe Hagi şi Leo Grozavu au fost trimişi în tribune. Cei doi au părăsit terenul după îndelungi discuţii cu arbitri.

Au evoluat echipele:

Farul: Aioani - Dussaut, Larie, Ghiţă, De Nooijer (Buta '80) - Pires, Mladen, Artean (Dobrosavlevici '73)- Chiţu (Ciobanu '59), Betancor (Petre '80), Pitu (Sali '80). Antrenor: Gheorghe Hagi

Sepsi: Niczuly - Dimitrov (Gonzalez '63), Ninaj (Tincu '77), Sousa, Mitrea - Dumitrescu, Fofana (Golofca '83), Vaşvari, Ştefănescu (Păun '63)- Damaşcan, Chunchukov (Ashkovski '83). Antrenor: Leo Grozavu.