​Formaţia Sepsi Sfântu Gheorghe a fost eliminată, joi, în turul doi preliminar al Conference League, de echipa Spartak Trnava (Slovacia), scor 4-3 la loviturile de departajare. După 120 de minute, scorul a fost 1-1 (după 0-0 în tur).

La finalul prelungirilor, scorul era 1-1, golurile fiind marcate de Fofana ('29) pentru gazde şi Boateng ('67) pentru oaspeţi.

În minutul 116, Gric (Spartak Trava) a fost eliminat după ce a primit al doilea cartonaş galben.

În minutul 120+2, Fofana (Sepsi Sf. Gheorghe) a părăsit terenul după ce a primit al doilea cartonaș galben.

Ce s-a întâmplat la penaltiuri:

Sepsi Sf. Gheorghe: Au marcat Bojic, Ştefănescu, Tincu / Au ratat Achahbar şi Rep.

Spartak Trnava: Au marcat Prochazka, Savvidis, Ivan şi Ristovski.

Au evoluat echipele:

Sepsi: Niczuly – Dimitrov, Sousa, Tincu, Ştefănescu – Fofana, Păun (Gonzalez ’59) – Damascan (Ashkovski ’46), Vaşvari (Aganovic ’46, Achahbar ’73), Rep – Chunchukov (Bojic ’99). Antrenor: Leo Grozavu

Spartak Trnava: Takac – Prochazka, Kosa, Anthony, Mikovic (Tumma ‘120) – Bukata (Boateng ’61, Vlasko ‘116), Savvidis, Gric – Cabral (Ivan ’61), Ristovski, Yusuf (Yao ‘106). Antrenor: Michal Gasparik.