VIDEO Liga 1: Dinamo trece peste probleme și câștigă în prima etapă (3-2 vs FC Voluntari) - Hat-trick pentru Deian Sorescu

de Silviu Dumitru     HotNews.ro
Luni, 19 iulie 2021, 22:29 Sport | Fotbal

Deian Sorescu
​Intrată în insolvență și cu probleme mari de lot, Dinamo București a obținut o victorie surprinzătoare, luni, în ultimul meci din prima etapă a noului sezon de Liga 1. Echipa lui Dario Bonetti s-a impus cu scorul de 3-2, pe teren propriu, în fața celor de la FC Voluntari.

Eroul "câinilor" a fost Deian Sorescu: căpitanul dinamovist a înscris de trei ori ('44, '59 și '72). Pentru FC Voluntari au marcat Fulop ('14) și Rață ('66).

Au evoluat echipele:

Dinamo: Eşanu - Sorescu, Dudea, Giafer, Filip (Florescu '82) - Răuţă - Creţu, Bani, Anton (Mihaiu '64), Radu - Moldoveanu (Neicuţescu '64). Antrenor: Dario Bonetti

FC Voluntari: Rîmniceanu - Miranda, Tamaş, Armaş, Al. Vlad - Raţă, Droppa (Roşu '73) - M. Ilie (Ion '60), Fulop, Lopes - Angelov (Paraschiv '60). Antrenor: Liviu Ciobotariu.

• +1 (3 voturi)
    Lipsă de cultură (Marţi, 20 iulie 2021, 9:28)

niciolae [utilizator]

"Hat-trick" înseamnă că un jucător înscrie o serie de trei goluri consecutive într-o singură repriză, fără ca această serie să fie întreruptă de un gol al coechipierilor sau al adversarilor.
    Deci nu este vorba de un" Hat-trick" în cazul lui Sorescu.

Ce înseamnă să auzi un cuvânt și să de dai mare cunoscător, folosindu-l și când nu trebuie...
      De acord (Miercuri, 21 iulie 2021, 12:58)

Koczka [utilizator] i-a raspuns lui niciolae

Singura observație ar fi ca nu trebuie sa fie în aceeași repriza, doar trei goluri la rand.
        nu trebuie sa fie în aceeași repriza (Vineri, 30 iulie 2021, 17:26)