​CFR Cluj a avut parte de un meci dificil cu nou-promovata U Craiova 1948, în prima etapă din noul sezon de Liga 1. Campioana României s-a impus cu 3-2 în fața echipei pregătite de Adrian Mutu, golul victoriei fiind înscris în minutul 75.

Trupa lui Marius Șumudică a condus cu 2-0 după golurile înscrise de Deac ('10) și Tahiri ('12), însă oltenii au egalat prin Bauza ('22) și Baeten ('33). Ardelenii au dominat în repriza secundă, iar reușita lui Petrila ('75) a fost decisivă.

Au evoluat echipele:

CFR Cluj: Arlauskis - Susic, Ciobotariu, Graovac, Latovlevici (Camora '63) - Deac, Hoban (Rodriguez '64), Tahiri (Costache '83)- Petrila, Omrani (Debeljuh '77), Chipciu (Păun '63). Antrenor: Marius Şumudică;

U Craiova 1948: Gremsl - Negru (Paramatti '88), Diallo, Kovacic, Huyghebaert - Asamoah, D. Albu (Albu '73), R. Baeten - R. Răducanu (Vieira '73), C. Bălan (Achim '62), Bauza. Antrenor: Adrian Mutu.