VIDEO Columbia, locul trei la Copa America / Victorie în minutul 94 cu Peru

de L.V.A.     HotNews.ro
Sâmbătă, 10 iulie 2021, 10:30 Sport | Fotbal

Columbia locul 3 la Copa America
Columbia a câștigat locul trei la Copa America după golul superb marcat de la aproximativ 23 de metri de Luis Diaz în minutul 94 al partidei contra lui Peru.

Yotun ('45) a deschis scorul pentru Peru, dar Cuadrado ('49) a egalat după pauză.

Luis Diaz a dus-o pe Columbia în avantaj ('66), pentru ca Lapadula ('82) să egaleze.

Meciul a fost decis de șutul superb din afara careului al lui Luis Diaz, în minutul 94 al partidei. Astfel, Columbia a trecut cu 3-2 de Peru și a câștigat finala mică a Copei America.

Ultimul act al Copa America va avea loc sâmbătă, 10 iulie, pe Stadionul Maracana, între eternele rivale Argentina și Brazilia. La meci vor putea asista 7.800 de suporteri.