Ungaria, sancționată de UEFA pentru comportamentul fanilor de la Euro 2020

de Silviu Dumitru     HotNews.ro
Vineri, 9 iulie 2021, 23:07 Sport | Fotbal


UEFA
Foto: Uefa.com
​Federaţia ungară a fost sancționată de UEFA cu trei meciuri fără spectatori, după comportamentul fanilor la întâlnirile de la Euro 2020.

Decizia este cu suspendare în cazul unui meci.

De asemenea, UEFA a amendat forul de la Budapesta cu 100.000 de euro pentru "comportamentul discriminatoriu al fanilor".

Scandări rasiste la adresa jucătorilor de culoare din naţionala Franţei au fost lansate la meciul de la Budapesta, din 19 iunie. UEFA a anchetat şi în privinţa unor bannere sau pancarte homofobe la meciurile cu Portugalia şi Germania, scrie News.ro.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















3076 vizualizari

  • +2 (28 voturi)    
    Ungaria a devenit oaia neagra a Europei (Vineri, 9 iulie 2021, 23:15)

    hybrid [utilizator]

    Mandrul carmaci Orban a isterizat populatia si a indobitocit votantii. S-a dus el Trump daramite acest clovn marunt.
    • 0 (16 voturi)    
      O fi clown (Vineri, 9 iulie 2021, 23:32)

      TudoracheCopilulDeDiamant [utilizator] i-a raspuns lui hybrid

      dar stie sa "pape" banii europeni pentru a-si dezvolta tara. Mai era si la noi unu' cu retorica scarboasa anti-straini si anti-orice, dar era plin de muci in piept, saracul.
      • -1 (3 voturi)    
        al nostru era doar gurist (Sâmbătă, 10 iulie 2021, 13:21)

        mongolul [utilizator] i-a raspuns lui TudoracheCopilulDeDiamant

        la fapte, dadea inapoi; nu prea au ce face extremistii nationalisti romani; ca sa fii nationalist, trebuie sa fii cu Moscova si sa ceri Unirea(?!!!); lucru interzis; alte puteri nu se pupa cu nationalistii... Ungaria este buna amica, pentru ca fac impreuna planuri de restabiliri de frontiere trecute etc... Normal ca Rusia le sufla in pinze si Orban isi arata muschii in UE.
        Are o proptea in spate.....
    • -5 (21 voturi)    
      deosebire (Sâmbătă, 10 iulie 2021, 1:24)

      srpc [utilizator] i-a raspuns lui hybrid

      americanii au cedat in fata Deep State, pe cand ungurii, polonezii, cehii, slovenii si altii, nici pomeneala
    • +5 (13 voturi)    
      N-are legatura cu Trump (Sâmbătă, 10 iulie 2021, 9:10)

      Iomen [utilizator] i-a raspuns lui hybrid

      Sovinismul si nationalismul extrem sint filonul central al natiei maghiare. Uita-te ce au facut in istorie…
  • +2 (8 voturi)    
    zau? (Sâmbătă, 10 iulie 2021, 6:57)

    mongolul [utilizator]

    chiar au luat masuri impotriva lor? ciudat; erau copill preferat al UE...
    Nu e doar Orban de vina pentru situatia din Ungaria. Are o gasca intreaga cu el; si sa nu uitam ca din '56, serviciile secrete rusesti si-au facut de cap; inca sunt stapine la ei; ca si la noi....
  • +8 (12 voturi)    
    e corect (Sâmbătă, 10 iulie 2021, 8:41)

    leftyke [utilizator]

    Dar atunci așteptăm aceleași sancțiuni și pentru Anglia, ai cărei ultrasi au fluierat și înjurat la absolut toate imnurile adversarilor și au etalat semnul nazist cu nonșalanță.
  • -1 (3 voturi)    
    e o decizie politica - e un abuz (Sâmbătă, 10 iulie 2021, 18:03)

    eucomentez [utilizator]

    Au fost 55 mii de oameni in stadion, a fost un public decent. E o decizie politica al UEFA, super abuziva, nu e bazata pe realitatea din stadion. UEFA a devenit principalul promotor al genderismului si a vandalilor BLM, amandoua miscari sunt miscari politice de extrema stanga. Practic UEFA promoveaza politici de extrema stanga si ia decizii motivate politic.