VIDEO Liga 1: Campioana CFR Cluj, victorie în ultima etapă (2-0 vs FCSB)

de Silviu Dumitru     HotNews.ro
Marţi, 25 mai 2021, 22:29 Sport | Fotbal


Liga 1
Foto: lpf.ro
Deja campioană, CFR Cluj a obținut o victorie de palmares în fața rivalei FCSB. Echipa pregătită de Edi Iordănescu s-a impus cu scorul de 2-0, marți, în ultima etapă a play-off-ului Ligii 1.

Pentru ardeleni au marcat Gîdea ('14) și Rondon ('66).

În minutul 75, Vînă a comis un henţ în careu, dar Deac a executat slab lovitura de la 11 metri şi Târnovanu a respins în corner.

Înaintea partidei, care a avut loc cu spectatori în tribune, jucătorii şi staff-ul echipei CFR Cluj, campioană după penultima etapă, au fost prezentaţi după modelul din NBA. După finalul acestei întâlniri, gazdele vor primi trofeul şi medaliile de campioni, informează News.ro.

Au evoluat echipele:

CFR Cluj: Bălgrădean (Murariu '85) - Manea, Vinicius, Burcă, M. Camora (Latovlevici '77) - Deac, Hoban (Soares '65), Păun - Gîdea (Pereira '65), Rondon (Gondiu '85), Costache. Antrenor Edward Iordănescu;

FCSB: Târnovanu - Pantea, Simion, L. Filip (Gogor '87), Şerban - Vînă, Nedelcu (Buziuc '46), Perianu - Niţă, Fl. Tănase (Istarte '79), Musi (Ardelean '79). Antrenor Anton Petrea.

Se mai dispută în ultima etapă:

Miercuri, 18:30: CSU Craiova vs Academica Clinceni
Joi, 17:30: Sepsi Sfântu Gheorghe - FC Botoşani.

Clasament play-off:

1. CFR Cluj 54 de puncte / campioană
2. FCSB 45
3. CSU Craiova 40
4. Sepsi Sf. Gheorghe 37
5. Academica Clinceni 32
6. FC Botoşani 31.

Cele două goluri:
*sursă: Look TV











Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2742 vizualizari

  • +11 (13 voturi)    
    O victorie a prestantei (Marţi, 25 mai 2021, 23:05)

    dekar [utilizator]

    Bravo,CFR Cluj ! Obiectiv, a fost matura,superioara,motivata,serioasa.
  • +9 (9 voturi)    
    Mandria de a fi clujeanca! (Miercuri, 26 mai 2021, 2:59)

    Cristiana78 [utilizator]

    Sunt mandra ca traiesc in acest oras splendid, plin de oameni destepti, talentati, gospodari. Un oras civilizat cu spirit european. Din pacate multe orase din Romania, in special dincolo de Carpati, sunt inca in evul mediu.
  • +7 (7 voturi)    
    CFR 54, FCSB 45, Craiova 40 (Miercuri, 26 mai 2021, 7:44)

    miriapod [utilizator]

    Diferenta de 14 puncte intre CFR si Craiova este data doar de greselile de arbitraj in favoarea CFR-ului. Nu-i asa? Sigur ca da, zise Iomen. :)
    Inca o seara magnifica la Cluj. Suntem cei mai buni.
  • -8 (10 voturi)    
    un meci frumos, castigat pe merit (Miercuri, 26 mai 2021, 7:48)

    mongolul [utilizator]

    e de mentionat ca FCSB a avut multi jucatori tineri, pe care i-a rodat. A privit meciul ca un antrenament...
    Campionatul a fost furat mai demult....
    • +4 (4 voturi)    
      Sigur ca da! (Miercuri, 26 mai 2021, 8:17)

      miriapod [utilizator] i-a raspuns lui mongolul

      Cand ai o diferenta de 14, respectiv 10 puncte intre prima si ce de-a treia si a doua clasata...este vorba de furt. :)))) S-a incercat un furt dar in directia opusa. Anul trecut arbitrii au tras pt Craiova, acum pt FCSB. Cine castiga detasat? CFR. Nu-i asa, Iomen?
    • +10 (10 voturi)    
      a fost furat, (Miercuri, 26 mai 2021, 8:23)

      zot [utilizator] i-a raspuns lui mongolul

      dar de jiji cel credincios.
  • -1 (3 voturi)    
    O echipa de care putem fi mandri (Miercuri, 26 mai 2021, 8:34)

    clujeanmandru [utilizator]

    Clujul are o echipa care pune la punct echipele sudiste. Sunt mandru de baietii nostri si I love Cluj, cel mai tare oras din Romania si sud-estul Europei.
  • +2 (2 voturi)    
    Clujul este in top, ca intotdeauna. (Miercuri, 26 mai 2021, 9:24)

    trident2000 [utilizator]

    Clujul este unic. Intr-o regiune atât de dragă, în Ardeal
    un oraş superb mă salută..el are în inima mea un loc special, Clujul, orasul minune de mii de ani. Bravo CFR! Sunteti cei mai buni, campionii campionilor!
  • -2 (2 voturi)    
    voi, cei care nu recunoasteti adevarul, (Miercuri, 26 mai 2021, 17:20)

    mongolul [utilizator]

    pentru ca interesul vostru e altul, va veti convinge in cupele europene ce valoarea au CFR, Craiova; si chiar si FCSB.
    In rest, "Frunza verde loboda, gura lumii sloboda."
    Doar aici nu e sloboda, ca vine tugulanu cu votul pe minus si admin taie postarea.(?!!!!!!)
    • +1 (1 vot)    
      poti tine inca de acum..cu adversarele CFR-ului (Joi, 27 mai 2021, 6:32)

      trident2000 [utilizator] i-a raspuns lui mongolul

      Bravo!
    • +1 (1 vot)    
      Daca nu e sloboda,,,, (Joi, 27 mai 2021, 8:39)

      trident2000 [utilizator] i-a raspuns lui mongolul

      De ce nu te muti pe site-ul lui Sosoaca? Acolo este libertate...noi clujenii suntem mai incuiati la minte si nu va intelegem. Bine?