Steaua București s-a calificat în finala barajului pentru promovarea în Liga 2, după ce a învins-o și în retur pe Mostiștea Ulmu, scor 2-0.

Steaua BucurestiFoto: fcsteaua.ro

În meciul disputat sâmbătă în complexul din Ghencea, Steaua București s-a impus cu scorul de 2-0 în fața echipei Mostiștea Ulmu. Astfel, echipa lui Daniel Oprița s-a calificat în finala pentru promovarea în Liga 2.

Golurile partidei au fost marcate în minutul 66 și 90+4. De la oaspeți, Ilie a fost eliminat în minutul 87.

În tur, Steaua s-a impus cu 2-0, la Baza sportivă Academia Ilie Năstase. Meciul a fost unul controversat, după ce Mostiștea Ulmu a acuzat un penalti acordat împotriva lor. În același timp, Steaua a reclamat că a avut un gol anulat în mod eronat, în minutul 86.

Steaua a terminat prima în seria 4 din Liga 3, în timp ce Mostiștea Ulmu a ocupat locul 2 al seriei 3.

Roș-albaștrii se vor întâlni cu câștigătoarea partidei dintre FCSB 2 și Afumați în finala pentru promovare. În tur, echipa satelit a prim-divizionarei a învins cu 1-0.