Rapid București, cu un pas în Liga 1 (1-0 vs ASU Poli Timișoara)

de Silviu Dumitru     HotNews.ro
Joi, 13 mai 2021, 22:36 Sport | Fotbal

Liga 2
​Rapid București a învins, joi seară, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa ASU Politehnica Timişoara, într-un meci din etapa a opta a play-off-ului Ligii 2.

Golul a fost marcat de Sefer, în minutul 65.

În minutul 17, de la oaspeţi a fost eliminat Bocşan, iar două minute mai târziu Hlistei, de la Rapid, a ratat un penalti, potrivit News.ro.

2316 vizualizari

Arbitrajul bate-l focul (Joi, 13 mai 2021, 22:53)

ivana.tiberiu1375394274205 [utilizator]

Arbitrii nostrii ca de obicei o rusine, o mare rusine, jalnic, iar acest campionat are dovezi certe din Liga 1 si din Liga 2. Trag pe fata pentru echipele din Bucuresti (a se vedea si rezolvarea lui Dinamo, penaltiurile pentru Steaua, pentru Dinamo si acum unul pentru Rapid). Aceste echipe, la unison si in stil caracteristic, se plang ca sunt furate de arbitrii. Arbitrul de astazi si mai smecher ii da rosu lui Iosif in min 83 sa arate cum este el impartial si a dat rosu la fiecare echipa, parca ar conta ca a trimis antrenorul in tribuna in ultimele minute
    Rapidul merita sa fie in Liga 1 pentru suporteri, pentru traditie si pentru noul stadion, in rest valoarea lotului este mediocra, in afara de 2-3 jucatori restul nu fata in Liga 1.