FC Barcelona a reușit doar un egal (3-3) în meciul disputat marți, în deplasare, contra echipei Levante, în etapa a XXXVI-a din LaLiga. Catalanii rămân cu șanse minime la titlu.

Lionel MessiFoto: Jose Breton/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

Messi ('25) şi Pedri ('34) au stabilit scorul pauzei pentru Barcelona, dar la ieșirea de la cabine Levante a întors rezultatul prin Melero ('57) şi Morales ('59).

Dembele a făcut 3-2 pentru Barca în minutul 64, dar Levante a egalat prin Leon, în minutul 83.

Barcelona ocupă locul doi în La Liga, cu un punct peste rivala Real și la un punct în spatele liderului Atletico. Cele două echipe din capitala Spaniei au însă un meci în minus.

Atletico joacă miercuri cu Real Sociedad, în timp Real are meci joi împotriva Granadei.