VIDEO Adio, titlu! Barcelona, remiză cu șase goluri după ce a condus cu 2-0

de L.V.A.     HotNews.ro
Miercuri, 12 mai 2021, 8:36 Sport | Fotbal

Lionel Messi
FC Barcelona a reușit doar un egal (3-3) în meciul disputat marți, în deplasare, contra echipei Levante, în etapa a XXXVI-a din LaLiga. Catalanii rămân cu șanse minime la titlu.

Messi ('25) şi Pedri ('34) au stabilit scorul pauzei pentru Barcelona, dar la ieșirea de la cabine Levante a întors rezultatul prin Melero ('57) şi Morales ('59).

Dembele a făcut 3-2 pentru Barca în minutul 64, dar Levante a egalat prin Leon, în minutul 83.

Barcelona ocupă locul doi în La Liga, cu un punct peste rivala Real și la un punct în spatele liderului Atletico. Cele două echipe din capitala Spaniei au însă un meci în minus.

Atletico joacă miercuri cu Real Sociedad, în timp Real are meci joi împotriva Granadei.

Programul celor patru echipe aflate în lupta pentru titlu:

Atletico Madrid:
Real Sociedad (acasă), Osasuna (a), Valladolid (deplasare)
FC Barcelona: Celta Vigo (a), Eibar (d)
Real Madrid: Granada (d), Athletic Bilbao (d), Villarreal (a)
Sevilla: Valencia (a), Villarreal (d), Alaves (a).

1. Atletico Madrid (61-22 golaveraj) 77 puncte / 35 meciuri
2. FC Barcelona (83-36) 76 / 36
3. Real Madrid (60-26) 75 / 35
4. Sevilla (51-29) 71 / 35 etc.​​

Click pe Watch on Youtube pentru a viziona rezumatul dintre Levante și Barcelona:

4298 vizualizari

Eu am un principiu: (Miercuri, 12 mai 2021, 8:58)

bancher [utilizator]

Nu te lamenta daca pierzi pe mana ta.
    In cazul acesta, catalanii asta au facut: au avut campionatul in varful piciorului, dar au pierdut pe mana lor. In acest caz, nu exista loc de lamentari...singuri au ratat campionatul, inseamna ca nu meritau sa il castige.
    Pandemia (Miercuri, 12 mai 2021, 10:08)