Dinamo a fost învinsă, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, de UTA Arad, în etapa a doua a play-out-ului Ligii I. Înfrângerea a marcat un record negativ pentru echipa care pare că nu se mai regăsește.

După primele două etape din play-out-ul Ligii 1, Dinamo ocupă antepenultimul loc, cu 15 puncte acumulate. Cu toate acestea, penultimul loc este ocupat de Poli Iași, cu 14 puncte și un meci în minus.

Mai mult de atât, Dinamo a ajuns la 18 înfrângeri în acest sezon, fiind cel mai slab bilanț al echipei de la înființare până în prezent.

Roș-albii au marcat doar trei goluri și au acumulat trei puncte în ultimele 13 runde.

În etapa a doua din play-out-ul Ligii 1, Dinamo a fost învinsă de UTA Arad, unicul gol al întâlnirii de pe Ștefan cel Mare fiind marcat de Miculescu, în minutul 34.

În minutul 36, Sorescu a executat un penalti obținut în urma unui fault al lui Tomozei, dar Balauru a respins balonul în corner.