Cagliari și Parma au oferit unul dintre cele mai frumoase meciuri din actualul sezon din Serie A: șapte goluri, răsturnări de situație, mult dramatism. Răzvan Marin (gol și pasă decisivă) și Dennis Man (reușită superbă cu stângul) au oferit sare și piper unei partide greu de uitat (4-3 pentru Cagliari).

Dennis ManFoto: Jonathan Moscrop / PA Images / Profimedia

Parma a început excelent partida și a condus cu 2-0 după golurile marcate de Pezzella ('5) și Kucka ('31).

Pavoletti a redus din diferență pentru gazde ('39), însă Dennis Man a refăcut diferența de două goluri cu un șut de la marginea careului ('59).

Răzvan Marin a dat tonul revenirii gazdelor înscriind în minutul 66, iar în primul minut al prelungirilor a pasat decisiv pentru Pereiro. Golul victoriei celor de la Cagliari a fost înscris de Cerri ('90+4).

• Răzvan Marin a fost integralist şi a primit un cartonaş galben în minutul 30.
  • Dennis Man a jucat până în minutul 72, iar celălalt român de la Parma, Valentin Mihăilă, a intrat pe teren în minutul 46.