Duminică a avut loc ultimul meci din prima etapă a play-out-ului Ligii 2 la fotbal. U Cluj a reușit să treacă de Slatina cu 4-2 în deplasare, după ce gazdele au fost cele care au deschis scorul.

Liga 2Foto: frf.ro

Slatina a punctat în minutul 4 prin Rogoveanu din penalti, iar până la pauză U Cluj a egalat prin Taub în minutul 27. Acesta a reușit o execuție superbă, à la Roberto Carlos.

După pauză, oaspeții s-au dezlănțuit și au marcat de trei ori. Dican cu o dublă (50' și 75') și Meșter (68') au dus scorul la 4-1 pentru clujeni.

Stoica a reușit să puncteze pentru Slatina cu două minute înainte de încheierea timpului regulamentar, pentru ca scorul final să fie 4-2 în favoarea lui U Cluj.

Astfel, U Cluj a urcat pe poziția a doua în Grupa A a play-out-ului Ligii 2, în timp ce Slatina ocupă penultimul loc al aceleiași grupe.

2. U Cluj 32 puncte

3. Metaloglobus București 30 puncte (a stat această etapă)

6. CSM Reșița 19 puncte

7. Aerostar Bacău 10 puncte (a stat această etapă)

Locurile 6 și 7 din fiecare grupă retrogradează direct. Locurile 5 din fiecare grupă vor disputa baraj în dublă manșă pentru menținerea în Liga a doua. În fiecare etapă, o echipă din fiecare grupă stă, dat fiind faptul că Turris-Oltul Turnu Măgurele s-a retras din competiţie și este deja retrogradată.

Sursa video: Telekom Sport