Parma a remizat pe terenul celor de la Benevento, scor 2-2, golul care le-a adus oaspeților un punct fiind marcat de către Dennis Man, în minutul 88. Duelul a făcut parte din etapa cu numărul 29 din Serie A.

Dennis ManFoto: Jonathan Moscrop / PA Images / Profimedia

Glick (23) a deschis scorul pentru gazde, Kurtic a egalat în minutul 55, iar Artur Ioniță (67) a adus-o din nou în avantaj pe Benevento.

Scorul final a fost stabilit de către Dennis Man, în minutul 88.

• Dennis Man a fost integralist la Parma, în timp ce Valentin Mihăilă a intrat pe teren în minutul 78, în locul lui Gervinho.
  • În urma acestei remize, Parma a acumulat 20 de puncte, aflându-se în continuare pe penultima poziție a ierarhiei din Serie A.
  • Formația la care activează Man și Mihăilă se află la 3 puncte în spatele celor de la Torino, ultima grupare care se află în afara locurilor retrogradabile.

Aici poți vedea golul marcat de Dennis Man.