Celtic și Rangers au remizat, scor 1-1, în episodul cu numărul 432 din "Old Firm". La oaspeți, Ianis Hagi a fost titular. Evoluția internaționalului român a fost una ștearsă, iar Steven Gerrard l-a înlocuit în minutul 65.

Ianis HagiFoto: Stuart Wallace/BPI / Shutterstock Editorial / Profimedia

Gazdele au deschis scorul prin Elyounoussi (23'), iar Rangers a bifat remiza după golul lui Morelos (38').

Ianis Hagi a fost înlocuit în minutul 65 cu Arfield. Confruntarea a făcut parte din etapa cu numărul XXXII din Scoția. Rangers a câștigat deja titlul de campioană.

Pentru internaționalul român vor urma meciurile din preliminariile pentru Campionatul Mondial de fotbal din 2022, România urmând să se dueleze cu Macedonia de Nord, Germania și Armenia.

Programul naționalei României în următoarea perioadă:

*Meciurile vor fi LiveText pe HotNews.ro și în direct pe Protv.

De știut:

• Din grupa României mai fac parte și Islanda și Liechtenstein. La Campionatul Mondial din 2022 se califică direct primul loc din grupă, iar locurile secunde urmează să dispute baraje.