​Parma a pierdut, scor 2-1, meciul jucat pe propriul teren contra celor de la Genoa. Deși era în formă, Valentin Mihăilă a fost rezervă la gazde, iar Dennis Man a avut două ocazii de a marca.

Valentin MihailaFoto: Mondadori Portfolio / ddp USA / Profimedia Images

• Dennis Man a fost integralist și a ratat două ocazii de gol.
  • Valentin Mihăilă a fost rezervă și a intrat pe teren în minutul 64, în locul lui Karamoh.
  • Parma este penultima în Serie A, cu 19 puncte acumulate după 27 de etape. Prima echipă deasupra liniei este Torino, cu 23 de puncte.

Dennis Man și Valentin Mihăilă au primit aceeași notă în Gazzetta dello Sport: 5,5.

Ce spune Roberto D'Aversa, antrenorul Parmei

"Cred că ne-am descurcat bine şi în repriza a doua, nu doar în prima. Genoa a înscris două goluri din trei şuturi, noi am înscris o dată din 9 ocazii mari. Genoa a luat cele 3 puncte cu două şuturi pe poartă" - Roberto D'Aversa, citat de presa italiană.