Slavia Praga a trecut, în deplasare, scor 3-0, de Mlada Boleslav, iar Nicolae Stanciu a fost omul meciului. Internaționalul român a reușit o "dublă", golurile sale fiind unele spectaculoase.

Nicolae StanciuFoto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Golurile au venit în minutele 27 și 40. Stanciu a fost titular și a părăsit terenul în minutul 79, atunci când a fost înlocuit de Holes.

Slavia Praga ocupă locul I, cu 58 de puncte, fiind urmată de Sparta Praga, cu 47 de puncte şi de Slovan Liberec şi FK Jablonec, cu câte 42 de puncte. Mlada Boleslav se află pe locul 15, cu 19 puncte.

• Stanciu a marcat șase goluri în ultimele patru meciuri jucate pentru Slavia.
  • Internaționalul român are în total 11 goluri în acest sezon (două în Europa League) și șase pase decisive.