După ce a pierdut cu 2-1 în meciul tur, Juventus este cu gândul doar la calificarea în sferturile Champions League. Andrea Pirlo l-a odihnit pe Cristiano Ronaldo la ultimul meci din campionat (nu a fost titular). În cealaltă partidă a serii, Sevilla va încerca să întoarcă rezultatul din tur pe terenul Borussiei Dortmund.

Meciurile zilei:

*De la ora 22:00

Juventus vs FC Porto (în tur 1-2)

Cu toate că a pierdut în manșa tur, Juve este văzută favorită de casele de pariuri la calificarea în sferturile C1. Nu va avea însă o misiune ușoară, Porto fiind o echipă puternică pe faza de atac. Un scor de 1-0 ar fi de ajuns pentru campioana din Serie A pentru a obține calificarea (grație golului marcat în deplasare).

Dortmund vs Sevilla (în tur 3-2)

Dortmund și-a făcut viața ceva mai ușoară după victoria din tur și cele trei goluri marcate în deplasare. Nemții sunt favoriți să meargă în sferturi, dar o echipă de talia celor de la Sevilla nu trebuie desconsiderată (are o vastă experiență la nivel european de sezoane bune).

*Meciurile pot fi urmărite în direct pe Digisport, Telekom și LookTV.