Întrerupt din cauza ceții, meciul Viitorul vs Poli Iași nu s-a putut disputa nici marți

de Red. Sport     HotNews.ro
Marţi, 23 februarie 2021, 18:31 Sport | Fotbal

Liga 1, logo
Meciul de la Ovidiu, dintre FC Viitorul şi Poli Iaşi, nu s-a putut disputa nici marţi, de la ora 17:00, din cauza ceţii şi se va juca din primul minut la o dată ce va fi anunţată ulterior.

Partida a fost amânată de luni pentru marţi, din cauza ceţii. Marţi, la ora 16:00, întâlnirea a fost din nou amânată, o oră, din acelaşi motiv.

Nici la ora 17:00, ceaţa nu a permis continuarea meciului întrerupt în minutul 68, astfel că arbitrul Andrei Chivulete a decis ca jucătorii să meargă la vestiare, partida urmând a fi reprogramată şi reluată din minutul 1.

Meciul din etapa a XXIV-a a Ligii I fusese întrerupt, luni, în minutul 68, din cauza ceţii, la scorul de 0-0, transmite News.ro.