​Valentin Mihăilă a fost titular la Parma, formație pentru care a obținut o lovitură de la 11 metri. Deși a condus cu 2-0, echipa gazdă a bifat doar o remiză, scor 2-2, contra celor de la Udinese. Duelul a făcut parte din runda cu numărul XXIII din Serie A.

Valentin Mihaila, in tricoul ParmeiFoto: Maurizio Borsari / AFLO / Profimedia

Parma a condus cu 2-0, după golurile marcate de Cornelius ‘2 şi Kucka ’32 (din penaltiul obținut de Mihăilă). Pentru Udinese au înscris Okaka ’64 şi Nuytinck ’80.

• Mihăilă a fost titular, a primit o lovitură de la 11 metri și a fost schimbat în minutul 79.
  • Dennis Man a fost rezervă și a fost introdus pe teren în minutul 66. De asemenea, în minutul 83 el a primit un cartonaș galben.
  • După 23 de etape, Parma se află într-o situație foarte dificilă: se găsește pe locul 19 (penultimul), cu doar 14 puncte.