Arbitrajul lui Istvan Kovacs, criticat după meciul dintre Braga și AS Roma: "A fost slab, sub calitatea celor două echipe"

de Silviu Dumitru     HotNews.ro
Vineri, 19 februarie 2021, 8:39 Sport | Fotbal

Istvan Kovacs
Tehnicianul echipei Sporting Braga, Carlos Carvahal, a criticat, joi seară, prestaţia brigăzii de arbitri condusă de Istvan Kovacs la meciul cu AS Roma, pierdut de portughezi cu scorul de 0-2, în Europa League.

"Am primit gol repede, dar am rămas în joc şi apoi am avut trei sau patru ocazii de gol. În a doua repriză, situaţia a fost la fel până la cartonaşul roşu. Jucătorii mei au fost foarte buni, pe teren au fost două echipe mari. Arbitrajul a fost slab, sub calitatea celor două echipe. Acest joc merita un arbitraj mai bun", a declarat Carlos Carvalhal, potrivit presei portugheze.

Formaţia Sporting Braga a fost învinsă cu 2-0 de AS Roma, pe teren propriu, în prima manşă a 16-imilor de finală ale Europa League.

Pentru AS Roma au marcat Dzeko ‘5 şi Mayoral ’86.

În minutul 54, de la Braga a fost eliminat Esgaio. În minutul 60, un gol al oaspeţilor a fost anulat pentru ofsaid, după consultarea VAR, informează News.ro.

Aici poți afla rezultatele înregistrate în partidele disputate joi, de la ora 19:55 și de la ora 22:00.

1034 vizualizari

• +6 (6 voturi)
    normal (Vineri, 19 februarie 2021, 8:58)

codrean [utilizator]

Il critica cel care-a pierdut ! Cam ca Becali cand pierde echipa lui ...
    Altfel, Kovacs e un arbitru foarte bun, sigur pe el, autoritar. Imi place. Dar desigur, mai poate gresi si el uneori ...