Cupa României: Universitatea Cluj și Chindia Târgoviște s-au calificat în sferturi

de Silviu Dumitru     HotNews.ro
Miercuri, 10 februarie 2021, 19:15 Sport | Fotbal

Cupa Romaniei
Formațiile Universitatea Cluj și Chindia Târgoviște s-au calificat, miercuri, în sferturile de finală ale Cupei României la fotbal.

U Cluj (formație din Liga 2) a învins UTA Arad, pe teren propriu, cu scorul de 2-1. scor 2-1. Golurile au fost marcate de Ogbu '32 şi Sergio Ribeiro '73 pentru clujeni, în timp ce pentru arădeni a punctat Adrian Petre, în minutul 90+5, la primul său gol de la revenirea la UTA.

Chindia Târgovişte a trecut în optimi de Farul Constanța, în deplasare, scor 3-0. Golurile au fost înscrise de Berisha ’39, Iacob ’70 şi Diaz ’73.

În sferturi mai sunt calificate Dunărea Călăraşi și Petrolul Ploieşti.