FCSB a făcut un pas greșit în cursa pentru titlul din Liga 1 pierzând, duminică, pe Arena Naționala, împotriva echipei Academica Clinceni, scor 1-0. În urma acestui rezultat, formația pregătită de Toni Petrea rămâne pe prima poziție, dar poate fi depășită de CFR Cluj (va juca pe terenul celor de la FC Botoșani).

Intrat pe teren în minutul 59, Mladen Jutric a înscris unicul gol al partidei în minutul 60.

Aceasta a fost prima înfrângere suferită de FCSB pe teren propriu în acest sezon de Liga 1 (a mai înregistrat 9 victorii și o remiză).

Grație acestui succes, Academica Clinceni a urcat pe locul 5, cu 33 de puncte.