Cu Ianis Hagi titular, Rangers a remizat cu ultima clasată din Scoția

de Red. Sport     HotNews.ro
Duminică, 7 februarie 2021, 16:19 Sport | Fotbal

Ianis Hagi
Glasgow Rangers, cu Ianis Hagi titular, a remizat, duminică, în deplasare, scor 1-1, cu echipa Hamilton Academical, într-un meci din etapa a XXVIII-a a campionatului Scoţiei.

Au marcat Easton (Hamilton) ’80 în propria poartă pentru Rangers şi Callachan ’90 pentru gazde.

Ianis Hagi a jucat până în minutul 79.

4 goluri și 9 pase decisive are Ianis Hagi în acest sezon de Premiership pentru trupa de pe Ibrox Park.

Glasgow Rangers este lider în clasament, cu 76 de puncte şi fără înfrângeri în acest sezon (24 de victorii, patru remize). Hamilton este pe ultimul loc, cu 20 de puncte, informează News.ro.

2286 vizualizari

• -2 (4 voturi)
    mare fotbalist mare (Duminică, 7 februarie 2021, 16:37)

DiDiRo [utilizator]

in cel mai tare campionat al lumii. Gretosi toti pupinkuristii blatistului "reje"!
  • +1 (5 voturi)
    Cine a Ianis Hagi? (Duminică, 7 februarie 2021, 16:39)

DomnuTrandafir [utilizator]

Sa zicem, comparativ cu Simona Halep?
    Care este o româncă deosebita prin realizarile sportive si nu beneficiaza de atata reclama pe HN precum Ianis Hagi.
    Nici acest fotbalist si NICIUNUL din fotbaliștii romani care activează ACUM in strainatate nu fac performanta.
    Sa vedem peste 3 ani!
    Simona va ramane sus si va aduce pe lume un copil.
    Multa munca, perseverența, talent!
    Fotbalistii romani nu fac nimic cu talentul fara munca!
    Sunt sclavii impresarilor!
    • 0 (4 voturi)
      ba handy hagi a iesit in minutul 79 .... (Duminică, 7 februarie 2021, 17:55)

viziru [utilizator] i-a raspuns lui DomnuTrandafir

ba handy hagi a iesit in minutul 79 .... golurile au venit dupa aia ..... ce aveti ba handyi cu baiatul asta ???? v-a furat banii de pacanele? v-a luat placuta de de la benweu ? chiar si ala care ascris titlul ce ti-a facut ba, te-a lasat fara cerneala?
        Nu mai consuma droguri (Luni, 8 februarie 2021, 12:34)