Mondialul Cluburilor: Tigres UANL s-a calificat în semifinale (2-1 vs Ulsan Hyundai)

de Silviu Dumitru     HotNews.ro
Joi, 4 februarie 2021, 18:39 Sport | Fotbal

Tigres UANL, in semifinale la CM a Cluburilor
Echipa mexicană Tigres UANL s-a calificat în semifinale la Cupa Mondială a Cluburilor din Qatar, după ce a învins, scor 2-1, formaţia sud-coreeană Ulsan Hyundai.

Pentru mexicani a marcat Andre-Pierre Gignac, în minutele 38 şi 45+5 (penalti), în timp ce pentru sud-coreeni a înscris Kim-Ki Hee, în minutul 24.

În semifinale, Tigres va evolua contra formaţiei braziliene Palmeiras.

Tot joi se va juca meciul Al Duhail - Al Ahly, învingătoarea urmând să evolueze în semifinale cu Bayern Munchen, informează News.ro.