Rangers, victorie la limită - Ianis Hagi, uitat pe banca de rezerve de Steven Gerrard

Joi, 28 ianuarie 2021, 8:44 Sport | Fotbal

Ianis Hagi
Glasgow Rangers și-a trecut în cont un nou succes în campionatul Scoției, 1-0 pe terenul celor de la Hibernian. Steven Gerrard nu s-a bazat pe serviciile lui Ianis Hagi, internaționalul român rămânând pe banca de rezerve pe întreaga durată a duelului.

Unicul gol al confruntării a fost marcat de Morelos, în minutul 51. Duelul a făcut parte din etapa cu numărul XXVI din Scoția.

De știut:
  • În actuala stagiune din Scoția, Ianis Hagi are trei goluri și 9 pase decisive în 21 de partide.
Cum a arătat echipa trimisă în teren de Steven Gerrard:

McGregor - Tavernier, Goldson, Helander, Barisic - Davis, Jack, Kamara - Aribo, Morelos, Kent.

.. a fost trimis la faianta.
    cum asa ? (Joi, 28 ianuarie 2021, 17:21)

Kvothe [utilizator]

parca era supervedeta echipei, nu mai prinde 90 minute asa de des ptr ca.. probabil e accidentat sau il menejeaza ptr a fi apt-fizic la meciuri mai importante :))