UTA Arad s-a impus, miercuri, pe terenul echipei Poli Iași, scor 2-1, după ce a reușit să marcheze de două ori în prelungirile partidei (minutele 90+2 și 90+4). În urma acestui rezultat, UTA urcă de pe locul 10 pe 9, cu 24 de puncte (la egalitate cu FC Botoşani şi FC Viitorul, de pe locurile 7-8), iar Poli Iaşi rămâne pe locul 16, ultimul, cu 15 puncte.

Au marcat: Flores '9 / Roger '90+2. C. Rus '90+4.

1-0, min. 9: Flores a scăpat pe contraatac şi a marcat cu şut la colţul lung de la 15 metri, uşor lateral-dreapta.

1-1, min. 90+2: Roger a centrat din corner, de pe partea dreaptă şi Erico a marcat cu capul.

1-2, min. 90+4: Roger a lovit balonul cu capul, Brănescu a respins în faţă şi Rus a trimis mingea în poartă, potrivit News.ro.

Au evoluat următoarele echipe:

Poli Iaşi: Brănescu - Cană, R. Popa, Baxevanos, Buşu - D. Flores (Vanzo '55), Mihalache, Passaglia - Onea, Duranovici (Zajmovici '88), Mensah (Popadiuc '46). Antrenor Daniel Pancu;

UTA: Iacob - Tomozei, Erico, Fl. Ilie, Bustea - Miculescu (Buhăceanu '72), Albu (Isac '87), Vorobjovas (N. Roşu '46), D. Rusu - Roger Figueira, Antal (C. Rus '72). Antrenor Laszlo Balint.

Cartonaşe galbene: Brănescu ' 68, Passaglia '74, Buşu '81 / Miculescu '23, Vorobjovas '38, Antal '39, Erico '82, C. Rus '90+5.