​CSU Craiova a terminat la egalitate, scor 0-0, meciul disputat, marţi, pe teren propriu, cu Sepsi Sfântu Gheorghe, în etapa a XVI-a a Ligii I, prima a returului. Oltenii au ratat ocazia de urca pe prima poziție în clasament (rămân pe locul 2, la un punct în spatele celor de la FCSB).

Screciu a fost eliminat, în minutul 81, după un fault dur asupra lui Aganovic. Fofana a părăsit şi el terenul, după ce a primit două cartonaşe galbene într-un minut, primul pentru un fault, al doilea pentru proteste, potrivit News.ro.

Au evoluat următoarele echipe:

CSU Craiova: Pigliacelli - Vlădoiu, Bălaşa, M. Constantin, Bancu - Nistor, Screciu, Cicâldău (Mateiu '84) - Bărbuţ (A. Ivan '46), Mamut, Ofosu (Baiaram '84). Antrenor Corneliu Papură;

Sepsi: Niczuly - Csiszer, Bouhenna, Mitrea, Ştefan - Aganovic, Vaşvari (Deligiannidis '90+1), Fofana, Achahbar (Nouvier '46) - L. Fulop (Bajrovic '59, Kovacs '86), Petrila (Golofca '46). Antrenor Leo Grozavu.

Cartonaşe galbene: Vlădoiu '42, Screciu '52, Mamut '88 / Golofca '50, Csiszer '87, Fofana '90+2, '90+2.

Cartonaş roşu: Screciu '81 / Fofana '90+2.