Liga Profesionistă de Fotbal (LPF) a anunţat, luni, programul etapelor 18-22 din Liga 1. Meciul dintre Dinamo și FCSB va avea loc în etapa cu numărul 21, pe data de 3 februarie.

Liga 1, logoFoto: lpf.ro
  • Orele de disputare ale meciurilor programate în etapele 19-22 vor fi comunicate ulterior.
  • Partidele vor fi transmise în direct de Look Sport, Digi Sport şi Telekom Sport.

​Etapa a 18-a

Vineri, 22 ianuarie

17:00 Chindia Târgovişte - Academica Clinceni

20:00 FCSB - FC Voluntari

Sâmbătă, 23 ianuarie

12:30 Sepsi OSK Sf. Gheorghe - Astra Giurgiu

14:45 UTA Arad - FC Argeş

21:00 Universitatea Craiova - FC Viitorul Constanţa

Duminică, 24 ianuarie

18;00 Gaz Metan Mediaş - Politehnica Iaşi

20:00 FC Botoşani - Dinamo

Luni, 25 ianuarie

20:30 FC Hermannstadt - CFR Cluj

Etapa a 19-a

Marţi, 26 ianuarie

FC Viitorul Constanţa – Sepsi OSK Sf. Gheorghe

FC Voluntari - Universitatea Craiova

FC Argeş - FCSB

Miercuri, 27 ianuarie

Academica Clinceni - FC Botoşani

Politehnica Iaşi - UTA Arad

Dinamo - Gaz Metan Mediaş

Joi, 28 ianuarie

FC Hermannstadt - Chindia Târgovişte

CFR Cluj - Astra Giurgiu

Etapa a 20-a

Vineri, 29 ianuarie

Universitatea Craiova - FC Argeş

Sâmbătă, 30 ianuarie

Sepsi OSK Sf. Gheorghe - FC Voluntari

Gaz Metan Mediaş - Academica Clinceni

FCSB - Politehnica Iaşi

Duminică, 31 ianuarie

FC Botoşani - FC Hermannstadt

Astra Giurgiu - FC Viitorul Constanţa

UTA Arad - Dinamo

Luni, 1 februarie

Chindia Târgovişte - CFR Cluj

Etapa a 21-a

Marţi, 2 februarie

FC Argeş - Sepsi OSK Sf. Gheorghe

Politehnica Iaşi - Universitatea Craiova

Miercuri, 3 februarie

FC Hermannstadt - Gaz Metan Mediaş

FC Voluntari - Astra Giurgiu

Dinamo - FCSB

Joi, 4 februarie

Academica Clinceni - UTA Arad

Chindia Târgovişte - FC Botoşani

CFR Cluj - FC Viitorul Constanţa

Etapa a 22-a

Vineri, 5 februarie

Sepsi OSK Sf. Gheorghe - Politehnica Iaşi

Sâmbătă, 6 februarie

Astra Giurgiu – FC Argeş (meciul se poate disputa duminică, 7 februarie, în funcţie de programul Cupei României)

Universitatea Craiova - Dinamo

Duminică, 7 februarie

UTA Arad - FC Hermannstadt

Gaz Metan Mediaş - Chindia Târgovişte

FCSB - Academica Clinceni

Luni, 8 februarie

FC Viitorul Constanţa - FC Voluntari

FC Botoşani - CFR Cluj.