​Glasgow Rangers s-a impus, scor 2-1, pe terenul celor de la Aberdeen, într-o partidă contând pentru etapa cu numărul XXIII a campionatului de fotbal din Scoția.

Ianis HagiFoto: Stuart Wallace/BPI / Shutterstock Editorial / Profimedia

Morelos ('32, '50) a marcat pentru Rangers, în timp ce reușita gazdelor a fost bifată de Kennedy '67.

• Ianis Hagi a fost titular și a jucat până în minutul 82, atunci când a fost înlocuit de Zungu.
  • Gazdele de la Aberdeen au evoluat în inferioritare numerică din minutul 25, atunci când a fost eliminat Hedges.
  • Tavernier (Rangers) a ratat un penalti în minutul 28.

Ce spune The Herald

"A fost titular în absența lui Kemar Roofe. A fost aproape să marcheze cu un șut de la distanță, la începutul partidei, dar apoi a ieșit din joc. Trebuie să contribuie mai mult. Mult, mult mai mult" - The Herald.

Publicația i-a dat lui Ianis nota 4 pentru evoluția de duminică, internaționalul român având de altfel cea mai mică notă dintre jucătorii lui Rangers.