Gaziantep a întrerupt seria fantastică de 15 partide fără înfrângere în campionatul din Turcia, formația pregătită de Marius Șumudică fiind depășită, scor 2-1, de Sivasspor.

Alexandru MaximFoto: gaziantepfk.org

Scorul a fost deschis de Alexandru Maxim, internaționalul român punctând în minutul 4.

Gazdele au egalat în minutul 41 prin Arslan, iar același jucător a stabilit și scorul final după reușita din minutul 47.

S-a încheiat 2-1 pentru Sivasspor, iar Gaziantep a pierdut primul meci în campionat după insuccesul cu Galatasaray, care data din 12 septembrie 2020.

Trupa lui Marius Șumudică se luptă la vârful ierarhiei din Turcia cu forțele Besiktaș, Fenerbahce și Galatasaray.

Aici poți vedea golul marcat de Alexandru Maxim:

1 Besiktaș 34 puncte / 16 meciuri

2 Fenerbahce 32 / 16 meciuri

3 Gaziantep 31 / 17 meciuri

4 Alanyaspor 30 / 17 meciuri

5 Galatasaray 30 / 16 meciuri etc.

• Este al nouălea gol marcat în campionat de Maxim, acesta având o reușită și în Cupa Turciei.
  • Formația pregătită de Marius Șumudică a avut o serie fantastică de 15 meciuri fără înfrângere în campionat. Gaziantep a mai pierdut o singură dată în această stagiune, 1-3 cu Galatasaray în deplasare (pe 12 septembrie 2020).