Alexandru Maxim a avut un rol foarte important pentru Gaziantep, internaționalul român deschizând calea spre victoria cu Ankaragucu (Super Lig, etapa a XVII-a). După acest succes cu 2-0, trupa pregătită de Marius Șumudică se află provizoriu pe locul întâi în Turcia.

Alexandru MaximFoto: dpa picture alliance / Alamy / Alamy / Profimedia

Maxim a punctat în minutul 70 (dintr-o pasă a lui Demir), iar tabela a fost închisă cu o reușită a lui Sahin (minutul 96).

VIDEO Marius Șumudică face spectacol în Turcia - Cum a dansat după ultima victorie a lui Gaziantep

Aici poți vedea golul marcat de Alexandru Maxim:

• Este al optulea gol marcat în campionat de Maxim, acesta având o reușită și în Cupa Turciei.
  • Formația pregătită de Marius Șumudică are o serie fantastică de 15 meciuri fără înfrângere în campionat. Gaziantep a pierdut o singură dată în această stagiune, 1-3 cu Galatasaray în deplasare (pe 12 septembrie 2020).