Cum a fost ironizat Gică Hagi în presa internațională

de Red. Sport     HotNews.ro
Vineri, 1 ianuarie 2021, 13:16 Sport | Fotbal


Gica Hagi
Foto: Hotnews
O declarație a lui Gică Hagi a ajuns în presa internațională, iar jurnaliștii de la Goal.com l-au ironizat pe fostul internațional român după ce acesta a precizat că Glasgow Rangers este cea mai bună echipă din Europa.

În cadrul emisiunii "Prietenii lui Ovidiu" de la gsp.ro, Hagi a lăudat valoarea campionatului de fotbal din Scoția și a spus, printre altele, că Rangers (formație la care este legitimat și Ianis Hagi, fiul său) este cea mai bună echipă din Europa.

Publicația Goal.com a glumit pe seama declarației fostului decar al naționalei României: "Să nu le spuneți celor de la Bayern Munchen".

Bavarezii sunt campionii en-titre ai Europei, formația "de bătut" în acest moment în fotbalul de pe Bătrânul Continent.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.















.*.


14798 vizualizari

  • +17 (23 voturi)    
    "Regele e gol" ! (Vineri, 1 ianuarie 2021, 13:40)

    Susufler0 [utilizator]

    :)))))))))
  • +11 (19 voturi)    
    De ce trebuie (Vineri, 1 ianuarie 2021, 14:03)

    backtothedarkages [utilizator]

    să nu existe zi în care să nu scrieți câte un articol despre Hagi și fi-su ?
    • +11 (13 voturi)    
      Pai daca (Vineri, 1 ianuarie 2021, 15:13)

      Zache58 [utilizator] i-a raspuns lui backtothedarkages

      bate campii .Fotbalul este o afacere de miliarde iar obiectivitatea in aprecierea jucatorilor face deosebirea intre o echpa de top si una de subsol.
  • -11 (13 voturi)    
    Depinde ce intelege prin "cea mai buna echipa" (Vineri, 1 ianuarie 2021, 14:46)

    Mihai_P1 [utilizator]

    Sunt multe moduri in care poate fi cea mai buna. Nu trebuie neaparat sa fie cei mai buni la scor sau la pariuri.
    • +8 (8 voturi)    
      Un singur criteriu (Vineri, 1 ianuarie 2021, 17:26)

      Zache58 [utilizator] i-a raspuns lui Mihai_P1

      functioneaza:numarul de trofee castigate,in Europa si in lume; numar din care rezulta valoarea financiara.Unele echipe sunt adevarate firme cu venituri de sute de milioane anual si pe profit,altele sunt falimentare si nu isi pot plati jucatorii.(Bayern versus Dinamo).
  • -2 (20 voturi)    
    Cine e Hagi? (Vineri, 1 ianuarie 2021, 14:51)

    Tayen [utilizator]

    Cine e Ianis?
  • +12 (18 voturi)    
    Hagi a fost un bun..... (Vineri, 1 ianuarie 2021, 17:47)

    gigiN [utilizator]

    ...fotbalist,dar creier nu a avut niciodata,ci doar ...cap.pe care oricum il folosea rar si in timpul jocului.
    • -9 (17 voturi)    
      parerea mea (Vineri, 1 ianuarie 2021, 21:28)

      ..13 [utilizator] i-a raspuns lui gigiN

      Nu poti sa fii un bun fotbalist daca nu ai creier.

      Poti sa fii un fotbalist extrem de talentat - si Hagi sr. a fost asa cum a fost si Maradona - dar in sporturile de echipa este nevoie si de creier pentru ca depinzi de colegii de joc cu care trebuie sa interactionezi in real time inteligent.

      Deci nu poti sa fii un bun jucator de fotbal/joc de echipa daca nu ai si cap.

      Unii au trisat sau triseaza si pentru asta eu nu le acord respect - este parerea mea.

      Acum Hagi pare sa fie o persoana sentimentala si atunci dp lui de vedere echipa la care joaca baiatul lui este cea mai buna - evident, as spunea, ca si tata...

      Sigur ca sunt si alte criterii pentru a calsifica o echipa de fotbal dar toate sunt efemere: profit, pozitie in clasamentul european, putere financiara echipa, samd.

      Hagi pana la urma are dreptul la o parere.

      Poti sa faci misto dar la ce foloseste chestia asta??? Practic ii lovesti sentimentele si il discreditezi si la ce ajuta chestia asta???

      Se putea si altfel, mai finutz, dar dupa posibilitati...
  • +4 (12 voturi)    
    La ce mintiuca are " rejele " asta-i produsul (Vineri, 1 ianuarie 2021, 21:32)

    Plagarus [utilizator]

    Asadar 'Balonul de Haur " este in lotul celei mai bune echipe din IEuropa si scapatatul tata,antrenor de proiecte are viziune.
  • +6 (8 voturi)    
    Tacerea este mama intelepciunii. (Sâmbătă, 2 ianuarie 2021, 10:31)

    dezamagitul [utilizator]

    Sa vorbeasca mai putin ca il mai baga in seama si altii, La noi daca spune ceva toti se uita la el ca un sfant.
    Hagi tatal si fiul sant in echipa Lumii(constanta) alaturi de teodosie.