VIDEO Neymar, scos de pe teren cu targa după o intrare dură - PSG, învinsă acasă de Lyon

Luni, 14 decembrie 2020, 8:49 Sport | Fotbal

Neymar, scos cu targa de pe teren
​PSG a fost învinsă de Lyon chiar pe Parc des Princes, scor 0-1, și l-a pierdut și pe Neymar (accidentat serios, brazilianul a fost scos cu targa de pe teren).

Confruntarea de la Paris a făcut parte din etapa cu numărul XIV din Ligue 1. Unicul gol al duelului a fost marcat de Kadewere, în minutul 35.

În prelungirile partidei, Neymar a fost faultat de Thiago Mendes, atacantul gazdelor părăsind terenul pe targă, cu dureri la glezna stângă şi cu ochii în lacrimi.

Mendes a primit iniţial cartonaşul galben, dar după ce arbitrul a revăzut faza cu ajutorul VAR, mijlocaşul a fost eliminat, în minutul 90+8.

1 Lille 29 (26-10)
2 Lyon 29 (25-11)