​Formaţia FC Viitorul a remizat, sâmbătă seară, în deplasate, scor 1-1, cu echipa Chindia Târgovişte, într-un meci din etapa a XIII-a a Ligii I. Pentru constănţeni a fost prima partidă cu Mircea Rednic pe banca tehnică.

Mircea Rednic, antrenor ViitorulFoto: fcviitorul.ro

FC Viitorul a deschis scorul prin Iancu, în minutul 14. Pentru Chindia a înscris Florea, în minutul 63, potrivit News.ro.

De la oaspeţi a fost eliminat Cojocaru, în minutul 37.

Au evoluat echipele:

Chindia Târgovişte: Aioani – Martac, Fomba, Piţian, C. Dinu – Atanase (Yameogo ’46), Raţă, Dumitrescu, Neguţ – Florea (Cherchez ’89), D. Popa (Costea ’87). Antrenor: Emil Săndoi

FC Viitorul: Cojocaru – Dussaut (Benzar ’57), Ghiţă, Dobrosavlevici, De Nooijer – Ciobanu (Gaztanaga ’68), Artean – Matei (Căbuz ’40), Iancu, Măţan (Fernandes ’57) – Luckassen. Antrenor: Mircea Rednic.