Ce a pățit după ce a sfidat total momentul de reculegere în memoria lui Diego Maradona

de A.I.     HotNews.ro
Marţi, 1 decembrie 2020, 9:51 Sport | Fotbal


Diego Maradona
Foto: Twitter
​Imaginea cu Paula Dapena sfidând momentul de reculegere în memoria lui Diego Maradona (s-a așezat pe teren cu spatele la oficială) a devenit viral. Lucrurile nu au rămas însă fără efect, fotbalista povestind ce a pățit după acest episod.

Conform Goal.com, Paula a relatat pe larg ce s-a întâmplat după ce a sfidat total momentul de reculegere în memoria lui "El Pibe D'Oro".

Hărțuită și amenințată cu moartea

"Nu doar eu am fost hărţuită prin intermediul reţelelor sociale, ci şi colegele mele de echipă. Nu a fost doar hărţuire, au existat chiar şi ameninţări cu moartea.

Cineva mi-a scris <Îţi voi afla adresa, voi veni la tine acasă şi îţi voi rupe picioarele>" - Paula Dapena.

A explicat de ce a refuzat momentul de reculegere

"Maradona a avut calităţi extraordinare, dar, ca persoană, a lăsat mult de dorit. Aşa că să ţin un moment de reculegere pentru a-i aduce un omagiu este împotriva firii mele, chiar nu am putut să o fac.

Pentru a fi un bun sportiv, trebuie să ai valori în viaţă şi să fii un om bun. Un fotbalist este un om înainte de a fi fotbalist, cu atât mai mult cu cât este un idol pentru atât de multe persoane, cum este el. Sunt lucruri pe care le poţi separa, dar şi lucruri de care nu poţi face abstracţie" - Paula Dapena.

Ce măsuri va lua

"Poate le voi divulga numele celor care m-au ameninţat pe reţelele sociale, astfel încât să le fie închise conturile. Aş putea să-i raportez, dar nu cred că s-ar întâmpla ceva. Voi vedea ce pot face în acest sens", a concluzionat Dapena.
S-ar putea să te intereseze și:








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















11723 vizualizari

  • +8 (16 voturi)    
    maradona a fost un jeg (Marţi, 1 decembrie 2020, 10:11)

    Ismail Paine de circ [utilizator]

    bravo ei ca nu a fost o oaie in turma.
  • +7 (13 voturi)    
    E greu de condamnat fata... (Marţi, 1 decembrie 2020, 10:26)

    Zapateado [utilizator]

    Nu l-a putut ierta pentru golul ăla dat cu mâna. Dar o mai fi avut si alte criterii. Se zvoneste ca decedatul era cam cocainoman. Altii spun ca s-a aratat excesiv de incantat de intalnirea cu Fidel Castro. Una peste alta el era o mare valoare locala pentru Argentina,care de dragul talentelor lui fotbalistice era dispusa sa-i ignore defectele omenesti puturoase. Dar restul lumii trece mai greu peste defectele amintite. Asa-s unii, mai exigenti.
  • -1 (17 voturi)    
    BLM (Marţi, 1 decembrie 2020, 11:29)

    levierul [utilizator]

    daca avea atata sange in instalatie, de ce nu a facut acelasi lucru cand cu momentul de reculegere pentru un alt drogangiu dovedit, dar fara talent in fotbal : George Floyd.
    • 0 (6 voturi)    
      Made my day (Marţi, 1 decembrie 2020, 12:03)

      Belu13 [utilizator] i-a raspuns lui levierul

      Comentariul secolului!
    • 0 (2 voturi)    
      Ha! Ha! Ha! (Marţi, 1 decembrie 2020, 18:13)

      LiviuX [utilizator] i-a raspuns lui levierul

      Buna poanta, ce am ras!!
  • -1 (7 voturi)    
    De Maradona (Marţi, 1 decembrie 2020, 14:25)

    Haoleu [utilizator]

    am auzit si l-am vazut jucand. Cine e Paula Dapena asta? Pana acuma am auzit doar de activismul si nu de talentul ei.
    • 0 (4 voturi)    
      Corect! (Marţi, 1 decembrie 2020, 18:15)

      LiviuX [utilizator] i-a raspuns lui Haoleu

      Si eu am auzit de vecinul de la 3, de tine nu! Si nici macar nu am auzit de ceva facut de tine, asa ca de ce oare oi fi comentand?
      • 0 (0 voturi)    
        De auzit nu ai auzit de mine (Joi, 3 decembrie 2020, 1:34)

        Haoleu [utilizator] i-a raspuns lui LiviuX

        dar m-ai auzit comentand de vecinul tau de la 3. Nu?